přejít na navigaciNovinky

Celý klanPF 2011

PF 2011 Letošní pro EAS poměrně rušný rok je u konce a můžeme se tedy ohlédnout za tím, co se v roce 2010 v EAS událo. A že toho nebylo málo!

Začátkem roku byla v mrazivém zajetí nejen naše matička vlast, ale i celý náš klan a mohlo se zdát, že už je na oživení trochu pozdě. Jakoby nestačila utlumená aktivita prakticky všech sekcí, hned z kraje roku se začal ukazovat i úpadek účasti na nadcházející EAS LAN.Party, která byla navíc značená kulatou desítkou.

EAS ale záhy znovu připomnělo, že je nesmrtelnou bandou spousty skvělých lidiček a už koncem ledna začali rozmrzat i kryogenicky uchovávaní EASáci, to když vyšla veřejná beta multiplayerové části Bad Company 2. Brzy se klanové TS jen hemžilo EASáky a fórum se začalo prohýbat pod náporem klanové aktivity. Trvalo to jen jeden měsíc a, ke stále dokola omílané mapě Port Vladez, byla přidělena i ta zbylá část plné hry. To bez váhání vyústilo v založení sekce, která pod svými křídly spojila především staré hybernované BFkaře s některými dosluhujícími členy sekce CoD4. Od začátku března se začala tato sekce rozrůstat, aktivním náborem mimo klan vzniklo i několik zárodků nových EASáků a náš klan se poprvé objevil i na Facebooku. Květen se nesl ve znamení EAS turnaje, který jsme uspořádali pro českou komunitu Bad Company 2. Turnaj byl velice úspěšný, až na nabubřence české kotliny se všem moc líbil a vítěz dostal na měsíc ranked server od sponzora. Bohužel už před začátkem turnaje začala vystrkovat růžky krátká životnost této sekce. Aktivita upadala a po turnaji byla již téměř nulová. Poslední záchvěv si zažila s, také námi pořádaným, GamePark turnajem a poté zprvu žhavý uhlík této slibné sekce už jen pomalu uhasínal. Poslední jiskřička vyhasla na začátku listopadu, kdy byla sekce oficiálně zrušena, avšak naštěstí proto, aby mohla vzniknout sekce jiná.

Sekce Battlefield 2 byla v souvislosti se vznikem sekce Bad Company 2 také definitivně uzavřena. Své aktivní roky už však měla dávno za sebou a tento krok byl tedy jen formalitou.

V únoru Bazzi ohlásil znovuoživení sekce Call of Duty 2, což se mu povedlo více než dobře, neboť i téměř po roce je tato parta stále velice aktivní. Tímto už sekce překonala v délce působení sekci United Offensive i CoD a dotahuje se na nejdéle působící sekci v klanu, kterou je MoH:AA. Škoda jen, že Bazzi je z této sekce jediný, kdo pamatuje i její začátky. Bez jeho neutuchajícího úsilí, které překonalo mnoho nepochopitelných exodů, by ale tato sekce byla jen jednou z těch jepičích a já mu za tuto velkou věrnost EAS děkuji!

Sekce Call of Duty 4 se hned počátkem roku rozdělila, když ji část členů opustila, aby se účastnila bojů v Bad Company 2. Jedním z nich jsem byl i já a bylo tedy třeba někomu předat žezlo vedení. Volba nakonec padla na Bedka, který se vedení chopil skutečně od podlahy, snažil se o znovu zapojení do lig a krom náboru mezi EASáky přibral i jeden EASácký zárodek z UO komunity. To byl však už jen poslední záchvěv tohoto přímého nástupce sekce United Offensive. Začátkem listopadu byla sekce uzavřena, aby se její členové mohli přesunout do nově vzniklé sekce CoD: Black Ops.

Sekce CoD: Black Ops je zatím nejmladší sekcí EAS, která ale znovu spojila její nejstarší členy ze, začátkem roku, rozdělené CoD4 sekce. Ale přidali se i EAS zárodci z BC2 sekce a jeden původní BFkař. Kam se tato sekce bude ubírat je zatím ve hvězdách, neboť, jak už jsme si zvykli z BC2, s touto sekcí jsme plně v rukou vývojářů a jejich (ne)vůli umožnit podporu pro kompetitivní hraní. Jak to celé dopadne a zda zde PF 2012 budu sepisovat ještě jako lídr sekce CoD: Black Ops, nám ale ukáže až příští rok.

Ještě před březnovou EAS LAN.Party vznikla zcela nová sekce Heroes of Newerth s novými lidmi. Část z toho však nebyl úplně šťastný krok, protože se lídr ukázal jako nespolehlivý. Samotné založení sekce ale chybou nebylo, v létě jsem totiž předal velení Tommymu, kterého všichni dobře známe, a ten se jí chopil mnohem lépe.

Na začátku jsem zmínil slabou účast na kulaté desáté EAS LAN.Party. Účast nakonec byla skutečně, ve srovnání s předchozími LAN, málo početná, avšak o to větší. Atmosféra byla jedna z nejlepších a ačkoli se před LAN zdálo, že jubilejní číslo by mohlo být zárove? i posledním, akce se všem moc líbila. Jedenáctou EAS LAN.Party navíc sužovala ještě jedna nejistota, neboť provozovatel Lečické hospody skončil a předával žezlo novému. Ten se nás však v říjnu chopil se stejnou přízní, jako ti předchozí, a tak nic nebrání tomu, abyste se hlásili již na dvanáctou EASáckou LANku!

Co nemůžu nezmínit je, doufejme, založení nové EASácké tradice, kterou jsme započali v létě. Jako první nás na putovní akci hostil Sickle v krásném penzionu nedaleko Králíků. Psalo se 6. srpna a právě začala EAS GrillParty 2010! Poprvé jsme se hromadně setkali i s drahými polovičkami a dětmi EASáků a akce to byla i díky Sickleho obětavosti náramně vydařená!

A na závěr samozřejmě i letos připomenu, kolikáté to narozeniny v březnu vlastně Elite Assault Shooters oslaví. Budou deváté a začíná se nám pomaličku schylovat k uzavření první dekády! Tak to už abych pomalu začal vymýšlet, jak za 15 měsíců ten začátek druhé dekády oslavíme! :o)

Všem vám přeji do nového roku mnoho úspěchů a budu se těšit, že si příští rok zase přečtete můj shrnující článeček!

Sekce: Celý klan | Vložil: Mr.Katana | 31.12.2010 15:52 | komentářů: 4

Komentáře

[1] SniperDead | 31.12.2010 - 16:09

Pěkná rekapitulace, ať nám to šlape v 2011 i dál !!!

[2] cybopat@seznam.cz | 1.1.2011 - 12:40

Sqělá práce!

[3] Bazzinhy | 1.1.2011 - 22:32

Moc hezký Jirko... GL všem a do Nového roku hodně zdravíčka, štěstíčka a headshootů :-)

[4] Krwelll | 4.1.2011 - 09:47

Jasně se ukazuje, že EAS neí primárně o hraní, ale o lidech. O partě skvělých lidí, se kterými je radost se potkat za jakékoliv příležitosti. Třeba při tom hraní... :)

Nový kometář

archiv novinek | RSS kanál novinek

© 2004 – 2021 Elite Assault Shooters | info@eas-clan.cz | vývoj: weblight www.cybopat.net | Rejpal: Mr.Katana