přejít na navigaciNovinky

Celý klanNové RSS kanály

RSS

Snažíte se pravidelně sledovat dění na webu (nejenom EAS) a nebaví vás pořád lozit po všech stránkách, které vás zajímají? Leze vám tohle věčné kontrolování krkem? Pak asi nevíte co značí ta báječná zkratka RSS.

Popisem co to je RSS se nebudu zdržovat, protože to za mě již mnohokrát udělali jiní lépe než bych to dokázal sám.

Už od vzniku webu je k dispozici RSS kanál pro novinky, teď máte k dispozici další.

RSS kanály EAS webu

Tyto kanály nerozlišují mezi jednotlivými sekcemi, což by se vám nemuselo úplně líbit třeba u zápasů nebo u knihy návštěv. Lze proto omezit sledování nových příspěvků/zápasů/novinek pouze na jednu sekci. Konkrétně:

Podobně se dají omezit i novinky, ale nepředpokládám, že by o to někdo stál.

Existuje i RSS kanál pro naše fórum, ale z několika důvodů funguje pouze pro fóra veřejná. Jednak nevím o tom, že by RSS čtečky podporovali autorizaci (ale to jsem schopný celkem jednoduše obejít). Hlavně nemám čas prozkoumat systém ukládání příspěvků v phpBB fóru v souvislosti s konkrétní identitou uživatele. Pokud tenhle problém někdo překoná (nebo najde funkční modul do phpBB fóra, který to umí a nemusí se instalovat po každém updatu) bude RSS i pro fórum v celém rozsahu konkrétního uživatele.

Pokud RSS neznáte rychle to napravte. Stejný systém na sledování nového obsahu určitě najdete na další svých oblíbených webech. Ušetří vám to spoustu času.

Nevíte co k sledování RSS kanálů potřebujete? Pravděpodobně nic nového co by jste ve svém počítači už dávno neměli. Agregaci pomocí RSS zvládá dnes už každý lepší webový prohlížeč (FireFox, Opera, IE7, ...) nebo poštovní klient (Thunderbird, ...). Existuje ale i mnoho specializovaných programů (Google Reader, FeedReader, ...), které sledování RSS dovádí k dokonalosti.

V ušetřeném čase mi můžete napsat třeba nějaký pochlebující komentář :o)

krwelll

Sekce: Celý klan | Vložil: krwelll | 10.1.2007 18:35 | komentářů: 3

Komentáře

[1] Esteban | 10.1.2007 - 19:59

GJ - asi si zavedu to začnu používat :-)

[2] Zdama | 10.1.2007 - 20:14

sikulka noooo... co dodat, snad jen to, ze IE7 mel bejt mezi tema lepsima prohlizecema na 1. miste :-D

[3] Krwelll | 10.1.2007 - 22:38

[2] Co ti na to, Zdendo, mám říct? Já ho nepoužívám a používat nebudu (no dobře - občas budu, ale nerad) a jsem spokojenej. Ty ho použváš a jsi taky spokojenej. A vo tom to je. Nějaký pořadí v závorce ... na to se*e pes.

Nový kometář

archiv novinek | RSS kanál novinek

© 2004 – 2021 Elite Assault Shooters | info@eas-clan.cz | vývoj: weblight www.cybopat.net | Rejpal: Mr.Katana